سفارش تبلیغ
صبا ویژن
راه خون

 

شبکه های زنجیره ای این بار  نوبت به تلویزیون رسید !!

افزایش روز افزون شبکه های تلویزیونی به صورت غیر عادی تجربه ی جدیدی را در پی خواهد داشت این بار شاید در قالب شبکه های تلویزیونی از نوع زنجیره ای !

چند وقت پیش خبری با این موضوع از اخبار سراسری  شنیدم :دیدار ریس صدا و سیما  با جمعی از فعالان فرهنگی برای ایجاد شبکه ی جدیدی به اسم "مدرسه" که  مخاطبانش را دانش آموزان ، معلمان و  والدین تشکیل می دهند.

رشد قارچ گونه ی شبکه های تلویزیونی آن هم در یک سال ابهاماتی را به وجود می آورد از جمله وجود جریانی هدفمند در پشت پرده ی کانال های تلویزیونی  که خیلی نرم می خواهند اهداف خود را از این طریق  کارگردانی کنند و به خورد مردم بدهند.

و سوالی اینجا مطرح می شود که چرا ما هنوز سه شبکه ی  اصلی تلویزیون را نمی توانیم برنامه هایش را اداره کنیم در این حال اقدام به تاسیس شبکه های جدید می کنیم ؟

مگر غیر از این است فیلم های  که پخش می کنیم دوبله شده ی فیلم های هالیوودی است ؟

براستی چند تا از کارتون های برنامه ی کودک ساخت خودمان است ؟

آیا غیر از این است که پیام های بازگانی تلویزیون تجمل گرایی ، مصرف زدگی و پرتوقعی را بین مردم به  خصوص بین زوج های جوان باب کردند ؟

و صدها سوال بی جوابی که از این سنخ وجود دارد...

رسانه ی ملی حق ندارد به این بهانه که مردم به طرف ماهواره می روند هر اراجیفی که خواست را پخش کند وهر تعداد شبکه ی بی محتوا را تولید کند.

البته یکی از آرزوهای ما حضور پر قدرت نیروهای انقلابی <مومن> در سنگر هنر و رسانه است به طوری که غرب و مستکبران تا اسم  ماهواره می آید مو به تنشان بلرزد و ما به توانیم فرهنگ اسلام ناب را به جهانیان انتقال بدهیم .

 رسانه ی ملی باید از انحصار طلبی بعضی افراد شبهه روشنفکر غربی  پاکسازی شود و به جای هزینه های زیاد برای تاسیس شبکه های جدید به نیروهای جوان میدان بدهد و  زیر ساخت های خود را برای حضور قدرتمند در این عرصه مستحکم کند.

رسانه ی ملی باید به جای  سانسور مردم با آن ها آشتی کند . همه قشر های مردم از شمال تا جنوب، شرق تا غرب باید در رسانه ی ملی دیده شوند .تا بعضی افراد مثل سال 88 توهم اکثریت گمراهشان نکند.

برای مثال قشر دانشجو به طور کلی در رسانه ی ملی بایکوت شده است و هیچ یک از موضع گیری ها ی جریان دانشجویی بازتاب داده نمی شود انگار صدا و سیما فقط زمان اعلام نتایج کنکور و زمان امتحان کنکور یاد داشجو ها می افتد.

 

 

 


موضوع مطلب : سیاسی
ارسال شده توسط ابراهیم جعفری در ساعت 4:26 عصر | نظر