سفارش تبلیغ
صبا ویژن
راه خون

 

متاسفانه در سال های اخیر ما شاهد افت تحصیلی در بین دانش آموزان هستیم که این افت تحصیلی زنگ خطری است که اگر بدان توجه نکنیم در آینده ای نچندان دور کشور با فاجعه ای روبرو می شود که به آسانی قابل جبران نیست.اما انچه در این یادداشت به آن اشاره میکنیم دلایل افت تحصیلی(از دیدگاه نگارنده) در شهرمان جبالبارز است .

یکی از دلایل افت تحصیلی وجود مدارس خاص یعنی مدارس نمونه دولتی ها و استعداد های درخشان چرا که با وجود این مدارس ، دانش آموران درس خوان از سایر مدارس جمع آوری میشوند و در یک جا متمرکز میشوند نتیجه چنین اقدامی این می شود که فضای  سایر مدارس را از درس خوانی و احساس مسئولیت به فضایی تبدیل میکنیم که دانش آموزان بیخیال وبی مسئولیت جو غالب کلاس را میگیرند در نتیجه در چنین کلاس هایی آنچه که ارزش می شود دغل بازی و اصطلاحا پیچاندن معلمان و مدرسه است.

همچنین وجود این مدارس باعث تمرکز ناعادلانه امکانات آموزشی در یک جای خاص می شود که این موضوع دلیل اولی را که اشاره شد تقویت می کند.

دلیل بعدی در افت تحصیلی وجود معلمان بیخیال ، کم سواد و ... در مدارس است که متاسفانه با این ها هیچ گونه بر خوردی هم صورت نمی گیرد مثلا در همین جبالبارز به گفته ی چند تن از دانش آموزان معلمی در کلاس درس از ابتدا تا آخر با تلفن صحبت میکندو از دانش آموزان هم میخواهد که بروند برایش کارت شارژ بخرند .خوب عذز چنین معلمی را باید بخواهید و برخورد جدی با ایشان بشود که متاسفانه تساهل و تسامح و همچنین قوم خیش بازی در بین مسئولان ما مانع از برخورد جدی با متخلفان میشود.

دلیل بعدی عدم پیگری ها و حساسیت های والدین نسبت به مسائل آموزشی فرزندانشان است. بارها دیده شده است که والدین اصلا نمیدانند فرزندانشان در چه مقطع تحصیلی درس میخوانند.

دلیل دیگری که میتوان اشاره کرد حضور استفاده ی غیر صحیح از شبکه های اجتماعی با تلفن همراه و رایانه ها است که وقت بسیار زیادی از دانش آموزان را میگیرد.

یکی دیگر از دلایلی که شاید کمتر کسی به آن اشاره کرده باشد گوش دادن آهنگ ها است . با توجه به شرایط سنی دانش آموزان آهنگ ها بر احساسات دانش آموزان تاثیر نامطلوب میگذارد. اگر بخواهم خلاصه عرض کنم این است که  آهنگ ها باعث میشوند تا دانش آموزان وارد یک " هپروت فکری " بشوند و عقل منطقی را از دست بدهند.

*درست است که  ما در کنکور هر سال رتبه های خوب هم داریم اما منظور ما بررسی کلی از از وضعیت تحصیلی تمامی دانش آموزان است.

ابراهیم جعفری

 

 

 


موضوع مطلب :
ارسال شده توسط ابراهیم جعفری در ساعت 7:46 عصر | نظر

افسران - آقا گفتند این را به نماینده‌های مجلس بگویید


موضوع مطلب :
ارسال شده توسط ابراهیم جعفری در ساعت 9:39 صبح | نظر

 

می گویند: روزی که مرحوم ثقه السلام، عالم مجاهد مشروطه خواه تبریز را روس ها داشتند به دار می کشیدند، روز عاشورا بود. همان روز در خیابان های تبریز هزاران و بلکه چند ده هزار نفر داشتند قمه می زدند. یکی از این آمران به معروف و ناهیان از منکر و مجاهدین و از یاران آن عالم آمد پیش این ها یی که قمه می زدند، گفت: آقا! عالم دین رادارند در مرکز شهر اسلام به جرم دفاع از اسلام و مسلمین به دار می کشند. بیایید کمک کنید. امروز عاشورا است و این فرزند حسین(ع) است و این راه حسین(ع) است. آن ها گفتند: دیگر جان ما حسین(ع) را سیاسی نکن. یک امام حسینی(ع) ما داریم، او را بگذارید برای ما. یک عاشورا را بگذار حال کنیم. گفت: همین قمه ها که دستتان هست دستتان باشد و با همین بیایید تو میدان اعدام، که این روس ها ببینند که ده هزار نفر اشک می ریزند و قمه دستشان است. فقط قمه هایتان را به آن ها نشان دهید. گفتند: نه، اینجا ممکن است صدمه بخوریم،کشته شویم و خون بریزد. احتیاط شرعی خلاف احتیاط است. قمه به سرش می زند ثواب دارد، قمه به کافر که اشغال کرده سرزمین اسلام را و طبق احکام همه فقها بدون احتیاج به اذن مجتهد، جهاد دفاعی بر همه زن و مرد واجب است، بر کودک و زن و مرد واجب است، اما آنجا احتیاط می کند که نکند سرش خونی شود. اینجا می خواهد با امام حسین(ع) حال کند. چهار خیابان آن طرف تر چند هزار نفر قمه زدند و خونی کردند خودشان را و اشغالگران آن عالم را در وسط شهر در روز عاشورا به دار کشیدند و کسی اعتراض نکرد. 

 

*برگرفته از سخنرانی استاد حسن رحیم پور ازغدی 

 

 

 


موضوع مطلب :
ارسال شده توسط ابراهیم جعفری در ساعت 3:40 عصر | نظر

 کلیک کنید:  نشریه زیتون 


موضوع مطلب :
ارسال شده توسط ابراهیم جعفری در ساعت 11:5 عصر | نظر

مطالب زیر در نشریه زیتون در جبالبارز جیرفت منتشر شده است که بیانگر مشکلات مردم شهر است.

1-ما  نمی دونیم بالاخره زیر جاده جز شهر هست یا نه از یک طرف باید پول پروانه ساخت و ... بپردازیم ولی از اون طرف ماشین شهرداری اصلا نمیا زباله ها را جمع کنه زیر پمپ بنزین

2- من : تماس می گیریم 115 میگم یه ماشین بفرست که پیرمرد بنده خدا دم در افتاده داره می میره

 منشی در جواب میگه:  چند سالش هس ؟ سابقه داره ؟ چه نسبتی با شما داره ؟الان در چه وضعیتی هس و ...

من : ای بابا  چمیدونم من رهگذرم

منشی : خوب من باید بدونم تا بگم آمبولانس بیاد

بیمار : فاتحه اخلاص مع صلوات

3- یکی از مادران میانسال در گفتگو با یکی از مسئولین شهر که وسطای حرفاش بهش میگه : تو کی فلان کار را انجام دادی ؟

که ناگهان این مسئول کت و شلوار پوش با نگرانی بسیار  از شنیدن واژه ی "تو "در جواب به مادر میانسال میگه: تو کیه ؟ تو هم خودتی ...

حالا  خوبه که نشده استاندار !!!.نگار که یادشون رفته مسئولین باید پاسخگو باشند نه مطالبه گر

4- طرف  دور برداشته که:" انقلاب اسلامی چه ربطی به استکبار ستیزی و مرگ بر آمریکا داشت؟"!

انقلابی که رهبرش به خاطر موضعگیری علیه  آمریکا تبعید شده؛ چه ربطی به آمریکا ستیزی داشته؟!! لابد دو روز دیگر خواهند گفت مگر خمینی رهبر انقلاب بوده؟

5-استفاده از ماشین دولتی برای کارهای شخصی که دیگه یک کار عادی شده... (وااا  که بگیم  وااا  که نگیم چه کار کنیم چکار نکنیم!! )

7- این ساختمان کانون فرهنگی وابسته به تبلیغات اسلامی در جبالبارز  شده پاتوق معتادان عزیز!! واقعا بزرگترین کار فرهنگی همین هس که ساختمونی با چند صد میلیون پول بیت المال درست کنی بعدش بشه قرارگاه معتادها .

8-توجه : بیماران محترم در روزهایی که بیمار میشید در بیماری خود غلط بزنید چون بهداری جبالبارز فیتیله روزای تعطیل تعطیله!!!

 

 

 


موضوع مطلب :
ارسال شده توسط ابراهیم جعفری در ساعت 11:53 عصر | نظر

 

 

 سلامی به گرمی آفتاب به درخشندگی خورشید فروزان ولایت ، با ندای ”الهم عجل اولیک الفرج“تمام شیعیان

سلام به مردم مسلمان و مظلوم یمن مخصوصا کودکان ، امیدوارم که خداوند مهربان هرچه زودتر شما را از یوغ استعمار رژیم بی اعتبار تنبلاها به سرکردگی اسرائیل و آمریکای خبیث بیرون آورد  و ما کودکان ایرانی گرچه فعلا دسترسی فیزیکی برای یاری شما نداریم اما تقدیر خداوند این است که نظام استکباری با فرماندهی شیطان بزرگ به کمک گروهی از مشرق زمین که به یاری امام عشق آن ذخیره الهی می آیند نابود شود.

برادر ها و خواهر های کودکمان در یمن

ما کودکان ایرانی  در این گرمای تابستان هرگز شما را فراموش نمی کنیم که چگونه در زیر بارش بمب های خوشه ای درس می خوانید و چگونه از سرزمین محبوبتان با ریختن قطره های خونتان دفاع می کنید ما تمام تلاشمان را می کنیم تا فریاد های مظلومانه ی شما را به گوش تمامی آزادی خواهان جهان برسانیم باشد که با اتحاد تمامی آزادی خواهان جهان عرصه بر مستکبران تنگ شود و نیست و نابود شوند

 ان شاالله..

و اما یک حرف حساب

آیا وقت آن نرسیده است آن هایی که دم از حقوق بشر میزنند دم از سازمان ملل میزنند و به دنبال بزک کردن چهره ی آمریکا هستند به خود بیایند و واقعیت آمریکا را در منطقه ببینند؟ واقعیت سازمان ملل را ببینند ؟ سازمان مللی که یمنی ها را محکوم می کند اما آل سعود یا بهتر بگوییم“ آل یهود“ را نه.  واقعیت شورای امنیت را ببینند ؟ شورای امنیتی که به ابتدایی ترین وظایفش عمل نمی کند چگونه انتظار داریم در قبال وظایفش نسبت به برنامه هسته ای ما به راستی آزمایی برسد ؟ 

برادران و خواهران :

مقاومت کنید و با دشمنان بجنگید و هرگز به دشمنانتان باج ندهید و مطمئن باشید که پیروزی با شماست چرا که این وعده ی خداوند است ” ان تنصر الله ینصر کم ”  اگر شما خدا را  یاری کنید خداوند هم شما را یاری می کند و ما و ملت ما این وعده ی خداوند را  در جنگ 8 ساله با دست خالی در مقابل 27 کشور جهان تجربه کرده است

تنظیم کننده  : امیر عباس سعیدی

امضا کنندگان : سجاد صباحی ، طاها صباحی ، امیر محمد سعیدی ،مهدی سعیدی، امیرحسام سعیدی

 


موضوع مطلب :
ارسال شده توسط ابراهیم جعفری در ساعت 11:49 عصر | نظر

فواید انرژی هسته ای

دعواهای  این روز ها بر سر چرخ سانتریفیوژها اینکه بچرخند یا نچرخند ، در تاسیسات اراک بتن بریزند یا نه باعث شد که یک مقدار  اندک به فواید این انرژی بپردازیم تجربه نشان داده است که نظام سلطه بر سر چیزی که بی ارزش باشد وقت نمی گذارد مثلا دعوا های مرحوم دکتر مصدق و آیت الله کاشانی (ره) بر سر نفت را با انگلیس و آمریکا فراموش نمی کنیم  همان موقع هم بعضی از این مسئولان دولتی غرب زده  می گفتند : ”هر چه بدبختی داریم از همین نفت داریم اصلا ما این ماده سیاه بد بو را می خواهیم چه کار ؟ بدهیم به همین انگلیسی ها برود“ . اما گذشت زمان ثابت کرد که این ماده سیاه بد بو همان طلای سیاه است  الان هم قضیه با کمی پیچیدگی بیشتر شبیه به همان است . در واقع آن تفکر غرب زده هنوز هم وجود دارد .

واقعیت آن است که کشور ایران در آینده ای نه چندان دور با خشک سالی  مواجه خواهد شد  که هم اکنون نیز دچار است و تنها راه به صرفه ای که میشود بر خشکسالی  فائق آمد این است که آب دریا را شیرین کنیم و این آب را به نقاط دلخواه کشور پمپاژ کنیم و می دانید تنها انرژی  که می تواند با کمترین هزینه  از عهده این کار بر بیاید انرژی هسته ای است.  مسئله بعدی این است که نفت ما در بهترین حالت تا 50 سال آینده بیشتر دوام ندارد و ما ناگزیر به داشتن انرژی جایگزینی هستیم . در کشاورزی ، پزشکی ، داروسازی و...این انرژی کاربرد های فراوان دارد مثلا  با انرژی هسته ای روی گندم کاری می کنند که میزان محصولش در هکتار 5 برابر می شود .

 خلاصه عرض کنم در آینده کشورهایی که انرژی هسته ای ندارند نوکر هستند و آن هایی که دارند ”آقا ”

 

 


موضوع مطلب :
ارسال شده توسط ابراهیم جعفری در ساعت 11:47 عصر | نظر

جزوه مجاهدت فرهنگی

 


موضوع مطلب :
ارسال شده توسط ابراهیم جعفری در ساعت 7:42 صبح | نظر

ماجرای زیارت ها دست ساخته در شهر ها و روستا های کوچک

کثرت زیارت های دست ساخته در جبالبارز و حومه بهانه ای شد تا در این یادداشت به این موضوع  بپردازیم حتما شما هم شنیده اید که میگویند در قدیم فلانی خوابی دید (از تعریف خواب صرف نظر می کنیم ) و نتیجه  این خواب شد

زیارت" بابا شیخ علی" و معجزاتی که احتمالا نقل می کنند.

حال سوال اصلی این است که صرف دیدن یک خواب ، یا کنار قبرستان ها وجاهای مختلف  درست کردن اتاق هایی که وسطشان شکل یک قبر است و نامیدن آن ها به اسم زیارت در شرع مقدس اسلام اشکالی ندارد ؟ آیا درست است ؟ یا خیر

خوب از آنجایی که در هر کاری باید به متخصصش رجوع شود  ما نیز برای پیدا کردن جواب این سوالات به سایت مراجع  بزرگوار تقلید امام خامنه ای (حفظ الله) و آیت الله العظمی مکارم شیرازی (حفظ الله) رفتیم و سوال را آنجا  مطرح کردیم که در ذیل متن سوال و جواب را کامل آورده ایم

سوال : باسلام در شهر مازیارت های دست ساخته ای بانام اهل بیت[ع]وجود داردبدین صورت که یک چهار دیواری ووسطش شکل یک قبر است که نتقل میکنن مثلا فلانی خواب دیده اینجا حضرت ابوالفضل [ع] عبور کرده یا بوده پس این مکان باید زیارت ابوالفضل [ع]ساخته شود حال سوال این جاست که ایا چنین زیارت هایی مورد تایید شرع مقدس اسلام است؟ایا مقدس شمردن این اماکن درست است؟

پاسخ دفتر مقام معظم رهبری :

اگر حجت معتبر شرعی ندارد استناد آن به شرع صحیح نیست هرچند به رجاء ثواب مانعی ندارد و باید توجه داشت که مجرد خواب حجت شرعی نیست. "

پاسخ دفتر آیت الله مکارم شیرازی :

این امور اعتباری ندارد.  هم چنین امام زاده بودن باید با دلیل معتبر ثابت شود و خواب و امثال آن و نقل قول های بی سند اعتبار ندارد. "

همچنین این سوال را با حجت االاسلام والمسلمین شیخ  یحیی جعفری که از اهالی همین جبالبارز هست و قریب به ده سال در حوزه های علمیه قم و کاشان درس خوانده است  در میان گذاشتیم  ایشان در جواب خاطر نشان کردند که  این زیارت ها هیچ حجیت شرعی ندارند  و باید از کارهایی که باعث وهن مذهب می شود جلوگیری کرد چرا که این طور کارها باعث سوء استفاده وهابیت و دشمنان می شود.

 

 

 


موضوع مطلب :
ارسال شده توسط ابراهیم جعفری در ساعت 12:52 صبح | نظر

مشکلات کشور ناشی از تحریم است یا کار نکردن ما ؟

جدای از جنجال های مخالفان و موافقان در باب توافق هسته ای و فارغ از آنچه که مسئولان "مختصر محدودیت می خوانند" و حتی فارغ از تحریم هایی که قرار است با شرط و شروط برداشته شوندو...

بدون در نظر گرفتن همه ی این حرف ها و حدیٍث ها اما سوال اصلی این است که آیا مشکلات کشور در روزهای بعد از توافق یکی پس از دیگری حل می شوند و حتی مشکل آب خوردن مردم هم که آقای روحانی وابسته به تحریم ها می دانست حل می شود ؟

بگذارید در پاسخ دادن به این سوال تعارفات و کلمات ادبی و سیاسی را کنار بگذاریم کمی خودمانی باشیم و دلمان را هم به نقطه های خیالی خوش نکنیم

واقعیت امر این است در کشور ما متوسط کار مفید بسیار پایین تر از سایر کشور هاست مثلا در جایی نوشته بود متوسط کار مفید کارمندان ایرانی 45 دقیقه در روز است و متوسط کار مفید کارمندان ژاپنی 4 ساعت در روز است و جالب است بدانید در این 45 دفیفه ایرانی ها بیشترین آمار کار مربوط به معلمان است (در نظر هم داشته باشید که معلمان عید نوروز،تابستان ، تعطیلی های رسمی و بین التعطیلی  ها را هم کار نمی کنند )

جدای از درست یا غلط یودن این آمار  متاسفانه انچه که واقعیت دارد این است که ما ایرانی ها عموما راحت طلب و از زیر کار و مسئولیت دررو هستیم و البته دقیقه ی نودی

از قدیم گفته اند که" مشت نمونه خروار است" بگذارید چند مثال برایتان بزنم تا قدری با خودمان بیشتر آشنا شویم  :

1-      در یکی از ادارات شهرمان جیرفت برای گرفتن امضایی رفته بودم و به دلیلی قرار شد 20 دقیقه ای آنجا منتظر بمانم  و همانجا متوجه شدم سه کارمند روبروییم که کامپیوترهایشان با شبکه به هم متصل هستند در حال  کانتر بازی کردن (نوعی بازی جنگی گروهی ) هستند

2-روزی یکی از اساتید دانشگاه های جیرفت میهمانمان بود که رئیس دانشگاه به استاد تماس گرفت (نام دانشگاه و استاد پیش ما محفوظ است بخاطر آینده کاری استاد ) و تقاضای دادن نمره به یکی از دانشجو ها نمود . از توضیحات استاد متوجه شدم که این دانشجو حتی یک بار هم سر کلای درس حاضر نشده ولی چون از اقوام رئیس است قضیش فرق میکنه .... در نهایت استاد با تقاضای رئیس موافقت کرد !!

3-می توانم با اطمینان بگوییم که بخش زیادی از دانشجو های دانشگاه های ما به دنبال پاس کردن دروس هستند نه فهمیدن و یاد گرفتن و عموما شب امتحانی هستند ( دانشجوهای سخت کوش از این بند مستثنا هستند) و نتیجه چنین سیستم آموزشی این می شود که اکنون بخش قابل توجهی از جوانان ما از بیسوادی بیکار هستند نه اینکه کار نباشد(جوانان بیسواد دارای  پ ا ر ت ی مستثنا هستند)

و حرف آخر اینکه ملت و دولتی که اهل کار و ابتکار نیستند رفع تحریم ها نتنها مشکلات کشور را بر طرف نمی کند بلکه کشور را وابسته تر و مصرفی تر بار می آورد

گره زدن چرخ سانتریفیوژها به چرخ اقتصاد هر چند توانست آرای مردم را به سمت سبد رای آقای روحانی بکشاند اما تکرار این شعار و این تفکر یعنی گره زدن مشکلات کشور به تحریم ها از اشتباهات راهبردی رئیس جمهور بود که باعث شد کارهای تولیدی و ... منتظر باشند که تحریم ها برداشته شوند .حال آنکه واقعیت این است که مشکلات کشور ناشی از کار نکردن،عدم مدیریت منابع داخلی و... است.

مردم و دولت باید به فکر کار و تلاش بیشتر از گذر توافق باشند نه اینکه توافق را معجزه ای بدانند که می آید مشکلات را یکی پس از دیگری حل می کند

 

 

 


موضوع مطلب :
ارسال شده توسط ابراهیم جعفری در ساعت 11:54 عصر | نظر
<      1   2   3   4   5   >>   >